Bezpieczeństwo danych oraz bezpieczeństwo ochrony danych osobowych w Bankach – szkolenie.

zkolenie Ochrona Danych Osobowych Servus Comp www.zadbajobezpieczenstwo.pl

 

Bezpieczeństwo danych w Bankach

W ostatnim tygodniu nasi eksperci przeprowadzili szkolenie dotyczące zmian w związku z nowymi uregulowaniami UE w ochronie danych osobowych - dla biegłych rewidentów i lustratorów firmy zajmującej się lustracjami i badaniem bilansów w Bankach.

Już za dwa lata, a dokładnie od 25 maja 2018 r. zacznie obowiązywać GDPR (General Data Protection Regulation) ogólne rozporządzenie o ochronie danych osobowych, którego celem jest przyjęcie uniwersalnej ochrony danych osobowych na terenie całej UE.

Ten czas to okres nowych wyzwań dla Administratorów Danych – każdy z nich powinien dostosować funkcjonujący u siebie model ochrony danych osobowych do wymogów rozporządzenia. W bankowości szczególnie ważnym aspektem jest bezpieczeństwo IT oraz bezpieczeństwo informacji - tutaj skala zagrożeń jest coraz większa, a cyberprzestępcy wykorzystują coraz to nowe sposoby ataku, wynajdują luki w systemach lub atakują serwery.

Zmian w przepisach jest sporo, dlatego warto już teraz zapoznać się z nowymi regulacjami i do nich przygotować. Dodatkowo należy pamiętać, że w sektorze bankowym kwestie ochrony danych osobowych normują także przepisy prawa bankowego oraz rekomendacje KNF.

O tych zmianach oraz o nadzorowaniu przetwarzania danych osobowych wraz z dostosowaniem działań do zmieniającego zakresu obowiązków prawnych mówiła podczas szkolenia Ewa Niesiołowska, szef zespołu Servus Comp Data Security.

Drugą część szkolenia dotyczyła zagrożeń i sposobów zwiększenia poziomu bezpieczeństwa w bankowości. Poprowadził ją Andrzej Popiołek, Audytor Wiodący Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji - udzielając praktycznych porad na temat zabezpieczeń IT.

Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami w celu omówienia problemów na jakie napotykacie Państwo próbując wprowadzić w firmie politykę ochrony danych osobowych.  > KONTAKT

 

Szkolenie Ochrona Danych Osobowych Servus Comp www.zadbajobezpieczenstwo.pl
Szkolenie Ochrona Danych Osobowych Servus Comp www.zadbajobezpieczenstwo.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *