ochrona danych osobowych Servus Comp Kraków

 

Skala zagrożeń bezpieczeństwa informacji jest coraz większa, cyberprzestępcy wykorzystują wiele sposobów na wykradzenie danych: wynajdują luki w systemach lub atakują serwery. Incydenty związane z bezpieczeństwem informacji są bardzo poważne w skutkach i wbrew pozorom są bardzo częstym zagrożeniem dla firm, bez względu na wielkość czy obszar działania.

 

 

Nasi eksperci przeprowadzą Twoją firmę przez cały proces wdrożenia systemu ochrony danych osobowych. Przygotujemy indywidualnie dopasowane procedury i dostarczymy gotowe rozwiązania z zakresu zabezpieczenia i kontroli - zgodne z wymogami ustawy
o ochronie danych osobowych, aktów wykonawczych oraz przepisów branżowych.

 

bezpieczeństwo w sektorach krytycznych
bezpieczeństwo w sektorach krytycznych

 

Od 25 maja 2018 roku wzrośnie odpowiedzialność firm w zakresie bezpieczeństwa, dodatkowe obowiązki będą dotyczyły:

  • skutecznego zabezpieczenia przetwarzanych danych,
  • zgłaszania naruszenia ochrony danych organowi nadzorczemu,
  • zawiadamiania (w niektórych sytuacjach) osoby, której dane dotyczą,
    o naruszeniu ochrony danych.

Kwestie te reguluje tzw. pakiet w sprawie ochrony osób fizycznych: Rozporządzenie (UE) 2016/679 oraz Dyrektywa (UE) 2016/680.

Szereg obowiązków (ocena ryzyka zagrożeń IT, wdrożenie środków ochrony, zgłaszanie poważnych incydentów) będą miały od 2017 roku firmy z „sektorów krytycznych”: m.in. energetycznego, finansowego, transportowego, ochrony zdrowia, telekomunikacyjnego (np. e-sklepy, wyszukiwarki, usługi w chmurze). Wymusi to dyrektywa NIS (Network and Information Security).

Pomożemy chronić newralgiczne dane i wdrożyć zabezpieczenia przed niepowołanym wyciekiem informacji, zarówno z wewnątrz firmy jak i z zewnątrz.

Więcej szczegółowych informacji można uzyskać kontaktując się z naszymi audytorami.

Wykorzystaj nasze kompetencje!