Konsultacje społeczne projektu przepisów wdrażających ogólne rozporządzenie o ochronie danych (RODO)

konsultacje RODO Servus Comp

Od dziś przez najbliższy miesiąc trwają konsultacje społeczne ogłoszone przez Ministerstwo Cyfryzacji w sprawie projektu ustawy o ochronie danych osobowych. Przygotowany przez Ministerstwo projekt ma skutecznie implementować Unijne Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Celem konsultacji jest zebranie możliwie najszerszego spektrum opinii dotyczących projektowanych rozwiązań. Przepisy dotyczące ochrony danych osobowych dotyczą bowiem bezpośrednio wszystkich Obywateli, ale mają także znaczący wpływ na działalność przedsiębiorców.

Konsultowane zmiany prawne maja na celu podwyższenie poziomu ochrony prywatności obywateli, w tym poprzez przyznanie im nowych nieznanych dzisiaj i skutecznych mechanizmów ochrony przed naruszeniami przy jednoczesnym poszanowaniu interesów przedsiębiorców. Do najważniejszych projektowanych rozwiązań należy w tym zakresie przyznanie obywatelom dodatkowego prawa dochodzenia roszczeń cywilnoprawnych z tytułu naruszenia zasad ich prywatności.

Już na etapie tworzenia przepisów prawnych, rozwiązania zawarte w projekcie ustawy o ochronie danych osobowych podlegały konsultacjom. W chwili obecnej projekt został doręczony ponad 200 podmiotom (izby gospodarcze, organizacje pozarządowe) celem zapoznania się z ich uwagami.
Rozpoczynające się dziś 30 dniowe konsultacje społeczne (14.09.2017 - 13.10.2017) dostępne są dla każdego. 

 

Jeśli mają Państwo wątpliwości, pytania - chętnie pomożemy! Doradzimy, jak sformułować zapytania, Wyjaśnimy, które z elementów projektu ustawy będą miały zasadnicze znaczenie dla Państwa Firmy, branży.

 

Chronimy dane Firm!

Servus Comp Data Security , Mazowiecka 25/502  30-222 Kraków   tel.  +48 12 631 91 22   biuro@servus-comp.pl
 

PODEJMIEMY DLA PAŃSTWA KAŻDE WYZWANIE!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *